Hnízdil Team

Bajkaři na cestě – poslední zkouška

Márvy – S koncem roku se náš bajkařský oddíl rozhodl projít poslední zkouškou psychické odolnosti. Tentokrát dal podnět Láďa, který už delší dobu povídal o tom, že by rád ještě zkusil bivak v pořádný zimě. Jelikož jsou vánoce a přání se mají plnit, jdeme do toho s ním!

Folk a country
je střed mý tantry.

Přišel jsem s plánem, že bychom mohli vyjít pěšky na Mnišskou skálu, což je málo známý místo kousek za Jelení horou, která má u nás pracovní název Jezerní vrch. U Mnišský skály bychom přespali a užili si fajn noc a druhej den zpět. Prošlo to a najednou je pátek a já zase balím obvyklej first-aid kit a vybavení do zimy. Léňa radši onemocněla ještě před tím než se vyšlo a tak se náš wolf-pack (česky vlčí smečka) skládal pouze z opravdových kotlíkářů a alfa samců. Bidpaj, Buben, Láďa, Marcel a já. Jasná pánská jízda – aspoň můžeme krkat a tak…

Vycházíme z Klášterce a berem to cestou necestou. Nerozhází nás ani močály Na loučkách, kde nám postup komplikuje naše zimní váha. Kolem Jezerního vrchu už spěcháme, abychom stihli západ slunce na skalách. Náš wolf-pack je totiž samej Roman Tyčka.

V lese si najdeme místo, kde přečkáme noc. Každý si uhrabe svůj brloch a na několikátý pokus rozděláváme oheň. Přichází příjemná část – likvidace zásob. Po buřtech, cukroví a párcích se dostáváme k pečeným kůrkám a bramborám a končíme opékáním ponožek a rukavic.

Večer si vyprávíme strašidelné příběhy o syrských uprchlících u německých hranic a probíráme chlapský věci. Je to fajn…

Zalezeme do svých spacáků a noc přečkáváme v pohodě. Ráno naměřím -6 celsiů, to jde. Balíme se a mažem domů, dorazíme kolem oběda, ale dneska to ještě není všechno – ve 21:30 jdeme silvestrovskou túru na Mědník. Od zítřka už budu všude jezdit jen autem, žádná chůze..

Tak čau lidi a jděte taky občas ven. Je tam legrace větší než doma a hlavně se o sobě něco naučíte…

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén