Hnízdil Team

Jabkenice, Čáslav a zasloužené volno!

Tři, dva, jedna… Konec! Poslední letošní cyklokrosový víkend je za mnou! Vzhledem k tomu, že od konce října, kdy jsem celkem dobře a hlavně k vlastní spokojenosti zajel závody ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, už jsem se s formou znovu nepotkal, jsem se na tenhle okamžik vyloženě těšil. Listopad byl prostě a jednoduše protrápenej a výsledky i výkony měly v podstatě sestupnou tendenci… Sezóna byla dlouhá – od poloviny dubna do konce listopadu jsem absolvoval 45 závodů – a únava se začala kumulovat. Když k tomu připočtu všudypřítomné nachlazení, nedalo se očekávat, že by poslední listopadový víkend přinesl nějaký dobrý výsledek. Tak, jak jsem letos krosy začal, tak jsem je i skončil. Dvanácté, respektive jedenácté místo rozhodně není to, co bych chtěl na zavodních okruzích předvádět….

V sobotu 26.11. se konal 10. závod ČP Masters na tradičním okruhu v Jabkenicích. Jelo se tentokrát netradičně v protisměru a trať byla týmem hlavního pořadatele Radka Beneše špičkově připravená. Podařilo se mi na startu nezaspat, a tak jsem do terénu najížděl na slušné pozici. Tím ale bohužel vše pozitivní končí. V lesní pasáži jdu vlastní chybou 2x krátce po sobě na zem a rázem se „dostávám“ na úplně poslední místo. Během zbytku prvního okruhu něco sjedu, ale hned ve druhém kole mě potká další kolize. Tentokrát se srazí 2 závoďáci těsně přede mnou. Když před sebou máte kolo napříč, vyhýbá se těžko… Já skončil s tretrou zaklíněnou v zadním výpletu jednoho ze soupeřů a ztratil tak další vteřiny. Ve zbytku závodu to už bylo absolutně bez motivace v poklidném tempu. V cíli 11. místo.

snmek1301

Neděle zavedla kolotoč ČP Masters do zcela nové lokality – do lesoparku v Čáslavi. Společně s kategoriemi Masters zde v rámci Toi Toi cupu jely své závody i mládežnické kategorie a na programu byly i open závody mužské i ženské elity. Trať rozhodně nebyla jednoduchá. Měla solidní převýšení a díky mnoha kořenitým pasážím působila spíše bajkovým dojmem. Věděl jsem, že ve sjezdech budu ztrácet… Stejně jako v Jabkenicích celkem solidní startovní reakce a půl kola v kontaktu. Pak jsem ovšem netrefil kolej v hlubokém bahně – opět vlastní hloupost a jezdecká chyba – trefil křoví a musel z kola. Následoval propad o sedm nebo osm pozic dozadu a opětovná snaha sjet něco zpátky…. Bohužel se to příliš nedařilo a ačkoliv mi seděly obě běžecké pasáže (obzvlášť na přírodních schodech jsem se cítil výborně), příliš nmnoho času jsem ztrácel v kořenitých pasážích a několika rozbahněných zatáčkách. V cíli tentokrát 12. místo…

Moje cyklokrosová sezóna je tedy u konce. Poslední 2 pohárové závody už se mě týkat nebudou. Tělo i hlava si říkají o odpočinek a silniční sezóna 2017 je za dveřmi. Z hlediska výsledků – kromě obhajoby vítězství v KP – pozitivně hodnotím snad pouze umístění do „TOP8“ v závodech na Ostravsku a v Lounech. Z pohledu získávání zkušeností a zlepšení techniky mě ale 10 letošních cyklokrosových startů rozhodně posunulo vpřed! Vrátím se silnější! 😀