Hnízdil Team

Jak jsem „zaběhl“ v Peci

Jéža – Jak pěkně v Praze zajeli mlaďasové už tu bylo napsáno. Já ještě přidám pár svých postřehů. Den před závodem při tréninku na trati jsem zjistil, že můj velký převodník už to má asi spočítané. Druhý den v závodě pak umřel kompletně a já si zazávodil skoro celý závod na malý převodník, co zrovna na trati bez stoupání, jako je v Praze není to nejlepší. Ale nevzdal jsem to a 31. místo bylo zase nějaké zlepšení proti Kutné Hoře…

 

Pak přišli dva víkendy bez závodění, protože jsem čekal na objednaný převodník, a dovozce Shimana ho dodnes nedodal…nepochopím. Takže před víkendem ještě koupit nějaký nouzový převodník, který nějak půjde namontovat a vzhůru do Pece.

Na sobotu jsem se přihlásil i na MČR do vrchu. Před závodem po dlouhé době jedu projet pořádně bika a zjišťuji, že kliky se točí nějak z tuha… No jo, 14 dní jsem na kole nemohl jet, tak zarezlo ložisko. Taťka mi to ještě opravil, ale i bez rozjetí jsem málem nestihnul start.

A tak jsem se protrápil stejně jako loni na 8. místo, no letos to znamenalo, že jsem byl poslední. Moje premiéra, ale výkon úplně hrozný nebyl, byl jsem papírově jasně nejslabší 😀

A pak přišla neděle, krásné slunečné ráno… A později liják, bouřka, liják, bouřka… A tak celý den dokola. A blátivá trať byla pořád horší a horší.

Na startu se nás sešlo asi 40, z toho velká část zahraničních závodníků.

Odstartoval jsem docela slušně, ale po 1,5 km mi spadl řetěz a já ho dlouho nemohl nahodit zpátky, takže jsem byl zase poslední a s pěknou ztrátou. Zabalit jsem to nechtěl a když přišly pasáže kde se hodně běhalo, začal jsem sjíždět jednoho soupeře za druhým. A takhle každým kolem až do cíle. Závod byl hrozně těžký a jestli během závodu někdo neměl pád, tak nevím, jak se mu to povedlo… Já byl na zemi asi pětkrát. Aspoň jsem si v těžkém kořenitém sjezdu svým brutálně rychlým sbíháním vytvořil docela početný fanclub… No a hlavně jsem dojel 19. celkově, devátý z Čechů, a 4. z Čechů v Elitě (bylo přede mnou nějak moc mladých 😀 ) a objel jsem kompletní počet okruhů. Takže velká spokojenost!


Ale jestli to stálo za ty hodiny čištění… 😀

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén