Hnízdil Team

Král Šumavy

Jéža – Na letošek jsem slíbil, že zkusím nějak dojet dvoustovku na Salzu, aby mě tam kluci měli jako škrtací výsledek do týmové soutěže. A abych to nejel jenom z XCček, tak jsem se rozhodl objet zase i nějaký maraton a Král Šumavy byl ideální volbou.

Nakonec jsem podmínky na Salz simuloval nechtěně až moc precizně. Vzbudila mě smska před půl pátou, tak jsem se už v 5 nasnídal  a po 6. hodině jsem se vydal ze Švihova na kole do Klatov na start, který byl už v 7:30.

Loni jsem tu byl poprvé a docela mi vyhovovalo, že se jelo prvních 50 kilometrů ve velké skupině a až potom jsem se začal trápit sám.

Letos se začalo závodit už v prvním kopci, kde odjelo 8 profíků a za nimi jsme se seřadili v asi desetičlenné skupině. Ve skupině se mi jelo nejdřív hodně dobře, ale asi na třicátém kilometru jsem měl menší krizi a v tu dobu zrovna jednoho Němce napadlo útočit v dlouhých kopcích. Musel jsem si ze skupiny vystoupit, pak jsem asi 30 km držel pořád stejný odstup, než mi už skupina začala výrazněji odjíždět. Toho Němce jsem dojel asi na 70. km, když už sotva točil nohama… kdyby nebyl hloupej a neblbnul tak brzo, mohl tam vydržet dýl, ale hlavně bych tam zůstal i já a zajel lepší umístění 😀 . Jet víc než polovinu závodu sám, nebylo úplně ono.

Ne právě povedený závod jsem korunoval ještě defektem 4 kilometry před cílem, když jsem si jistil 15. místo, o které jsem nakonec 500 metrů před cílem přišel, když jsem před sebe ještě musel pustit dva závodníky, protože se skoro prázdným zadním kolem se skrz zatáčky fakt špurtovat nedalo. Ale 17. místo na poháru jde…

Těmi 107 km jsem se v tom vedru docela protrápil, ale nemohl jsem se dostat do maxima, takže jsem do cíle přijel relativně v pohodě, jako po těžším tréninku.

Snad to bude lepší příští týden v Mostě a snad přežiju ještě jednou tolik kilometrů na Salzkammergut-Trophy…

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén