Hnízdil Team

Netradiční začátek sezony

Hans – Zdravím všechny své příznivce i ty kteří čtou tento článek nějakým omylem 😀 Letos je to teprve můj první závodní článek. Nějak si dávám na čas s tím závoděním. Není tolik času na trénink jak bych potřeboval a tak radši místo závodu kde bych se úplně zničil, tak potrénuji.

V sobotu 13. května jsem tušil že příští týden, bude plno práce a času na trénink málo, tak jsem se rozhodl, že si za 168 hodin zaběhnu půlmaraton ve Varech. Číslo jsem koupil přes inzerci od někoho kdo nemohl běžet. V týdnu jsem se byl dvakrát proběhnout, abych naladil tělo a jiný pohyb (nenaladil).

Velké překvapení mě čekalo hned v sobotu ráno, když jsem si číslo vyzvedl. 232 z 2500 běžců a startovní koridor A?  Aspoň se budu mít kam propadat 😀 Na startu jsem přišel do koridoru (stál jsem na tom modrém koberci dokonce) a Afričany jsem měl metr před sebou 😀 Popřál jsem ještě Bidpajovi hodně štěstí a čekal co se bude dít.

Taktika byla jasná. Forma žádná, takže to půjdu na šrot a uvidíme jak dlouho to vydržím. Sen byl to běžet pod 1:40. První desítku jsem běžel jenom minutu za svým osobním rekordem (43min), takže veliká spokojenost. Tušil jsem, že zubatá už čeká, ale za rohem. Na 12 km jsem cítil první velkou krizi. Začal jsem postupně couvat. Na 15 km se projevil problém se špatně zvolenou obuví. Rychlé boty na krátké tratě s nízkou podrážkou odrovnaly kolena a kyčle. Na 18 km jsem ztratil kontakt i s vodičem na 1:45 a propadal zoufalství.

Při průběhu okolo cíle do posledního krátkého kola, jsem zaslechl Keňskou hymnu a říkal si, že až já doběhnu do cíle, tak už budou asi sedět v letadle 😀 Na posledních 2 km jsem se nějak vzpamatoval a čas stlačil aspoň pod 1:46.

Další závody už budou jenom na kole, protože schody jsem nemohl sejít 3 dny 🙁 😀 .

Ještě bych zmínit  příspěvek na instastories od Vojty, kde zachytil jenom průběh afričanů a nás bělochy diskriminoval 😀

Mějte se a vydržte než zase něco sepíšu 🙂

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén