Hnízdil Team

Nevyměknem – Načetín

Márvy – po roce jsme se opět domluvili a vyrazili společně k Bubnovi na chatu do Načetína. Loňský první ročník tohoto kurzu přežití dopadl na výbornou a proto nebyl důvod proč to nezopáknout.

nac_2 14393207_10202087454185870_1399745290_o nac_3

Já to měl nahnutý. Po Kanónu jsem dostal antibiotika pro koně, protože už prý na mojí chorobu nic jinýho nezabere. No a tak jsem kolo ze svého jídelníčku na několik dnů vyřadil.

V pátek se náš 41.mechanizovaný prapor Načetín sešel na několika místech. Já, Máca a Verča – všichni na Kanónech, vyrazili jsme pro Víťu a poté na sraz do Nové Vsi pro dětskou část našeho praporu. Menší problémy jsme vždy nějak vyřešili a po nezbytném focení na několika místech, dorazili na naší základnu.

Letos jsme opět trochu přitvrdili – studená voda tekla pouze z kohoutku v garáži, a tak bylo potřeba dobrého personálního managementu, abychom společně přežili. Na dva dny se tak naší jedinou sprchou stal žlutý kýbl se studenou vodou. Osazenstvo chaty bylo v té době téměř 100%, takže jsme mohli vyrazit na první zkoušku našich schopností a dovedností do okolních lesů. Hnízdil Team vždy vyznával neortodoxní přístupy k tréninku, a tak používá prvky team-buildingu, survivalu a mentálního tréninku či meditace. Nováček v naší skupině Verča, brzy zapadla a po večerních hrách již byl podpis smlouvy o přestupu téměř na spadnutí. Bohužel prozatím čekáme na vyjádření (prostudování) smlouvy jejími právníky, kteří mají poslední slovo a musí zvážit také nabídky jiných profesionálních celků.


nac_6

V sobotu a v neděli se pak přestalo na survival hrát a pobyt se v survival opravdu změnil. Mílovo hraní na piáno, Ondrovo hlasité fandění a nepochybně také vytrvalý a silný déšť nahlodal tréninkovou morálku i nejzkušenějším borcům v naší skupině.

Ráno jsme vyrazili směr Mezihoří na závody. Naše junior část vše zvládla skvěle, počasí bylo tak šílené, že i já sám, velitel, jsem usoudil, že bude lepší, když bude mladší část deportována zpět na chatu a dokončí základní výcvik tam.

My ostatní jsme NEVYMĚKLI. Použili jsme nejnovější kosmické technologie od našeho nového sponzora oblečení, který k nám přechází ze SKY, a posunuli laťku ve funkčním oblékání kilometr před ostatní konkurenty. I toto nám umožnilo absolvovat také cestu zpět na základnu bez větších potíží. Po nezbytné přípravě na chatě jsme se na Mezihoří vydali ještě jednou, tentokrát jako fanclub nového Krále Mezihoří – Bidpaje, který běhal nahoru místní sjezdovku za svitu čelovky a vyhrál.

nac_4

Módní policie dává za 1. Oranžové kraťasy TBP jsou sice barevně slabší, ale vše k dokonalosti dovádí návleky na ruce Hnízdil Team umístěné na nohou a především pak protopyp návleků na tretry 2019 od designerské značky RAPHA

Snědli jsme skoro všechny buřty, koblihy a nutrend sušenky co tu byli a večer dorazili jak jinak než u hranatého stolu v naší vlhké a zatuchlé chatě. Nakonec přijel i Láďa Hruška.

Láďa hruška

Láďa hruška

V neděli se náš deštěm zdecimovaný prapor nadechl k finálnímu útoku, jenže rodičové zaveleli, že se pojede domů autem. Zůstali tak jediní dva přeživší – Marcel a já. Vyrazili jsme za vydatného deště a definovali novou disciplínu cyklistiky – water biking. WaterBike můžete najít již brzo u svého prodejce jízdních kol.

Po 2 dnech jsme se vrátili do civilizace. Opět si vážíme teplé vody, sprchy, vany…splachovacího záchodu, mobilního signálu a teplé postele. Mentální trénink byl dokončen a všichni účastníci dosahují dalšího levelu odolnosti – to se samozřejmě projeví nejenom při jejich sportovních výkonech, ale také v osobním životě.

Z mé strany již ve zbytku sezóny nepůjde o žádné velké závodění. Antibiotika dobírám ve středu, pak se začnu vozit, na Bobr Cupu bych chtěl přežít a pak se odeberu k podzimnímu spánku.

A pro skupinu statečných – NEVYMĚKNEM!

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén