Hnízdil Team

OKSUOKAR z pohledu nejmladšího člena expedice

Den do odjezdu

Strašně se těším! Všechno mám sbalené. Krosna má cca 15 kg. Nový hůlky, kalhoty a bunda! Vyparádil jsem se.

Den odjezdu

Celou dobu ve škole jsem se díval na teplotu, jak bude v noci. Potom jsem stahoval mapy Rakouska do telefonu, abychom se neztratili.

16:30 – čekám venku na příjezd velitele expedice (Mgr. Bc. Vojtěcha Havrana, dále jako Márvy) Zabírám přední místo navigátora a vyrážíme nabrat Bidpaje (nejzkušenějšího člena expedice), po jeho pozdním příchodu vyrážíme na místo srazu s ostatními dobrodruhy! Na parkovišti už čeká Láďovo kára i s Hankou. Rozdávám vysílačky a vybíráme označení. Bílý 1 – Márvyho Mazda. Černý 1 – Láďovo Kia. Přijíždí Laudy a Jéža. Naše expedice je připravená k odjezdu! První zastávka však je u Márvyho rodičů, protože Jéža nemá hole. Dostane jednu, a ještě krátkou.

Kolem 18 hodiny překračujeme hranice s Německem. Všichni se těší.

Lehce po 23:30 jsme dorazili k jezeru Langbathsee a chytali se přečkat 1. noc. Teploměr ukazoval kolem 1° C. Náš nejhorší spacák je do -9° C. Bidpaj má trochu obavy o svůj spackák s názvem „Summer“.

00:00 – Je mi docela ok, hvězdy svítí a padaj! Nádhera 🙂

2. den 

03:00 – Zzzzzzimááá! Oblíkám další vrstvu, vyčůrám se a za půl hodiny zase usnu.

Kolem 06:00 se probouzím se slovy „Wáu“. Před námi se tyčil kopec a zároveň náš dnešní cíl.

Po 7 hodině vyrazíme vstříc dobrodružství! Vyrážíme na Brunnkogel! Dojdeme až k ferratám (pracovní název – Ferrari). Vyškrábeme se nahoru a nás čekají nádherný výhledy! Zapíšeme se do vrcholovky a jdeme hledat jeskyně.

Ferrari

Ferrari

Vrcholek Brunnkogel

Vrcholek Brunnkogel

Naše plánovaná turistika se náhle proměnila do horolezectví (pracovní název – Dololezectví). Po nálezu takový minijesykně, u který jsem si řekl „Hustý“, jsme našli megajekyň!

 

 

dscn6217

dololezectví

Pohled ze shora.

Pohled ze shora.

jeskyně

jeskyně

Rozhodli jsme se ale sejít dolu, protože to vypadalo na déšť. Našli jsme takovou menší chatku, která byla zamčená. Pak ale Bidpaj našel půdu. Počkali jsme, než zdejší babky odejdou a my se přes booking.com ubytovali. Seno trošku změkčovalo tvrdé trámy, ale i přes nepohodlí, byli jsme přeci jen v suchu. V šest se všichni probouzí (někteří s pavoukem na obličeji) a jdou si dát svařák a zbylé energetické tyčinky.

die Schutzhütte objednávejte na www.booking.com

die Schutzhütte objednávejte na www.booking.com

interiér

interiér

No a čekala nás poslední tůra, a to k autu! Při příchodu k jezeru se našel jeden odvážlivec – Bidpaj, kterej tam skočil!

dscn6279

Hold když se najde super parta, dějí se super věci!

Nemyslím si, že tohle je konec našich extrémních a šílených expedicí a výzev!

Více foto zde: https://goo.gl/tD1hcA

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2020 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén