Hnízdil Team

Rekapitulace

Léto je pryč, v osm večer tma a silniční sezóna u konce. Jasný znamení, že je nejvyšší čas rekapitulovat! Naposledy jsem podal hlášení začátkem července – takže tenhle report bude asi hooodně dlouhej… A nebo ne! Jasně, stručně, přehledně – to je oč tu běží!

SAL Vědomice

Rychlý kilo“ na rovině (40km/h) a závěrečnej spurt, v loňském roce s hromadným karambolem na dvoustovce. Letos na větru trochu jiná šichta. Kdo chvíli nehlídal pozici v balíku, byl ze hry venku. V předposledním okruhu jsem se odporoučel i já. Odpárali mě jak malýho kluka. Do cíle dojíždím se ztrátou 7 minut na balík.

SAL Lesná

Legendární stoupání na Dlouhou Louku a další „brdky“. Na startu i Láďa (asi trénoval na ten Zoncolan) a Máca. Odmávnuto, pár kiláků za autem a pak už každej za svoje. V Dlouhý Louce těsně před koncem týhle brutality mě zezadu dojíždí Láďa, spojíme síly a během pár stovek metrů docvakneme skupinu. Kolem Flájí a dolů z Klínů to letí. Ve stoupání na Mníšek nastupuje Jirka Říha z Kolokrámu, tak musim jet taky (závod byl mistrákem SALky a my dva jeli o poslední místo na bedně)! Neuvisel jsem, kopec vyjel svým tempem a před Novou Vsí počkal na skupinu (už značně prořídlou). Na Lesnou se dostávám asi na 45. fleku… Další zklamání. Láďa i Marcel jen pár minutek za mnou – na bajkery slušný 😀

SAL Vernéřov

Další ze série kriťasů. Bohužel tentokrát počasí nepřálo a ještě před startem naší kategorie došlo na mokru k nepříjemnému zranění. Závod byl zrušen.

ELM Mariánské Lázně

Pěknej a spravedlivej závod. Loni jsme jel poprvé. Letos nově součást Extraligy, takže nevynechávám a jedu otestovat formu před republikovým mistrákem. Eine grosse Katastrofe! Po startu jedu špic balíku s Vrábčusem (v tom kabriu před náma je přece kameraman, že jooo…) a ve stoupání na Mariánskou už čumim jak ostatnní jedou. Chytám ale docela slušnou skupinu, kde se pořád jede o bednu v Masters. Mariánská podruhé a já jsem ze hry. Domů jedu s pocitem, že jsem děsně tlustej a nevyjedu žádnej kopec!

ELM Svijany – MČR

Dámy a pánové, tak tohll měl být vrchol. A byl! 😀 Ve druhým okruhu defekt na zadku a konec… Naštěstí je to jen asi kilák do cíle, tak zouvám tretry a dávám si masáž nohou na hrubým asfaltu. Sečteno a podtrženo – říznutá galda a prošoupaný fusekle. A to se vyplatí!

ELM Sokolov – MČR časovka a časovka dvojic

Sobotní časovka jednotlivců AKA bitva s větrnými mlýny. V neděli do dvojic nastupujeme s Jirkou Baierem (Velosport Domažlice), kterej má letos fazónu jak hrom. Upřímně se bojím, abych mu to nepodělal. Byl to leteckej den a klaplo to v podstatě na výbornou. Druhý místo v M30 a stříbro z republikovýho mistráku se prostě počítá! Přesto už se vidím na dovolený a kolo je teď sprostý slovo… 🙂

Kadaňský Patriot

Návrat do reality. Po dovolený podruhý v sedle. Dostávám nařezáno až hanba – což je tady vlastně pravidlem, ale tentokrát to snad bylo ještě krutější než si jedinec bez tréninku zaslouží. Regulérně jsem si ublinknul ke krajnici a zbylých 20 km se fakt hodně trápil. Jsem po dovolený a kolo je pořád sprostý slovo… 🙂

(P.S.: Cestou domů mě bodla včela, otekla mi noha a já vynechal nědělní SALku ve Svinčicích. Tehdy jsem ještě netušil, že jsem si tím zadělal na pěknou bitvu o celkový pořadí ligy.)

SAL Skalice u České Lípy

To zmiňovaný včelí bodnutí mě další 3 dny nepustí na trénink. Od závodu nic nečekám, takže se v pátek večer zajdu posilnit do víru velkoměsta. Uléhám zhruba v půl čtvrtý a po startu ve 13:00 si vybírám skupinu, kde to nebude moc bolet. Povedlo se. Závod dokončen a já mám pocit, že už zase můžu začít s normálním tréninkem.

ELM Liberec

Poslední závod série Masters. Z Liberce na Ještěd. Na tom kopci jsem nikdy nebyl ani pěšky nebo lanovkou, natož na kole. Těším se. I  v týhle lize nečekaně jedu o bednu v celkovým pořadí. O druhej flek to je otevřený mezi mnou a Mirkem Živným z KC Kooperativa. Po startu celkem bezpečně v čelní skupině až zhruba do třetiny (?) kopce a cejtím se fakt dobře. Pak přišel pán s palicí, a srazil mě kam patřím. Na pásce o galusku za Mirkem, což v konečný matematický hře znamená celkové 2. místo v kategorii M30 letošní Extraligy Masters.

SAL Raná a Načetín

Jestli v ELM někoho zajímalo celkové umístění, to nevím. V SALce to ale byl velkej souboj. Souboj o body a o čest! 😀 😀 😀 V sobotní časovce na trati Raná – Břvany – Raná jsem zajel svůj standard a v podstatě smazal manko na průběžné 3. místo (Ach jo, ta neúčast ve Svinčicích…). Rozhodovalo se v neděli. Bylo to napínavý až do konce a bylo to o čistým výkonu! S umístěním v závodě spokojenej bejt prostě nemůžu, ale ten pohár jsem si domů odvezl!

Tak zůstaňte naladěni! Cyklokros volá!

Profesor

dsc_7409

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén