Hnízdil Team

Silvestrovský cyklokros a běžecký test

DSC_0092

Jéža – Cyklokros:

Na Silvestra jsem se vydal poprvé na cyklokros do Terezína, kde se pořádal již 53. ročník tohoto závodu. Byl to můj 7. závod v cyklokrosové sezóně. Na rozdíl od biku mi to ale na cyklokrosce nejde, když je kluzko… v Terezíně byl sníh a pod ním zmrzlá půda, takže paráda. Už při rozjíždění z toho byl doslova „let mimo trať “. Při závodě to už od startu nebylo ono a po dalším pádu, kdy jsem ohnul patku a následně mohl řadit jen 3 nejlehčí převody kazety, jsem už nemohl pořádně závodit a dojel na chvostu startovního pole.

cx_terezín

Běhy:

Po několika letech jsem se rozhodl vyzkoušet běžeckou formu. Vybral jsem si k tomu rovnou dva z těžkých závodů zimního běžeckého poháru – proč začínat zlehka…

Prvním během, který jsem zkusil, byl běh Brodcemi. Na startu byl Ríša Pleticha i Kuba Coufal, takže bylo jasné, že nemusím sledovat fáborky… první nepoběžím. Láďa, který taky běžel, mě varoval před přepálením startu. Neposlechl jsem ho a hned po startu jsem se držel za Kubou. Běželo se mi pěkně, ale na 4. kilometru se to asi vymstilo a s křečemi v břiše jsem si musel udělat procházku, během které mě doběhl a předběhl Ríša. Zbylých 7 kilometrů jsem už jen kontroloval 3. místo, Láďa doběhl chvilku po mně na 9. místě.

Namotivován z Brodců jsem jel na další běh do kadaňského městského parku, kde se běžely 3 okruhy na úpatí Svaťáku. Tentokrát jsem běžel rozumněji. Začal jsem pěkně zvolna. V kopci jsem se ale nečekaně dostal do čela a na vrcholu jsem už měl slušný náskok. Bohužel se ale muselo běžet i dolů… Do posledního kola jsme nabíhali ve třech (já, Ríša a Oto Ottenschlager). V kopci jsem za to vzal a vypracoval si asi 30 metrů náskok. Na výborně sbíhajícího Ríšu to stejně nestačilo… takže 2. místo.

Podle výsledkové tendence bych měl jít ještě třetí běh… možná to zkusím, pokud najdu nějaký do vrchu 😀