Hnízdil Team

Sobotní sklizeň

 

V sobotu 15. října pokračoval ČP Masters v cyklokrosu závodem v Lounech. V dopoledních hodinách absolvovaly své závody v rámci Toi Toi cupu mládežnické kategorie a odpoledne jsme pak na stejném okruhu startovali my společně se závodníky kategorie Elite, kteří se na trať vydali minutu před námi.

Mně se – jako skoro tradičně – povedlo pokazit start. Nakopnutí do pedálu tentokrát na první dobrou, ovšem zhruba po třech metrech jsem nohu vytrhl a do terénu najížděl mezi posledními. Snaha o stíhací jízdu nebyla asi do poloviny závodu příliš úspěšná, ale soupeři byli stále na dostřel. Neustále jsem však zrychloval (podle dat z Garminu v posledních dvou kolech fakt výrazně), zatímco ostatní pomalu vadli. Vytrvalost ze silnice přišla vhod! Nakonec první ze skupiny o 8. místo. Proti Jičínu posun nejen výsledkový, ale i výkonostní.

louny

Následující víkend jsem vynechal Mistrovství Evropy v Trnavě, které jsem si vyzkoušel v loňském roce. Vyrazil jsem raději opět do Loun na legendární Mistrovství Ústecké oblasti AKA Krajský přebor. Obhajoba titulu je obhajoba titulu! Tentokrát se jelo na zkrácené trati a z větší části v protisměru než se jezdí na poháru. A co je nejdůležitější – dorazili soupeři!!! 🙂

Start opět nepovedený a já polovinu závodu vyloženě šlapu do prázdna. Vavříny v nedohlednu. Je na čase přeřadit na vyšší rychlostní stupeň – tady chci vyhrát! Ne jinak – tady vyhraju! Docvaknu si skupinu, kde se jede o všechny 3 krajské medaile a zároveň o celkové 2. místo. Lukáš Kunt jede podle očekávání svůj závod. Ve skupině se nechci moc zdržovat. Párkrát nastupuju, ale úplně roztrhat se to nedaří. Nakonec v posledním kole zůstáváme 2 a krajský titul je můj. Do spurtu najíždím z první a dopadlo to. Je to tam. Mistr kraje a celkově druhej mezi klukama, který pravidelně startujou na Toi Toi cupu v elitě. Jsem spokojenej.

bedna-_louny

KP Louny – Celkové pořadí kategorie Muži

Medaili, diplom i karafiát schovávám do auta, a přejíždím do Smržovky u Jablonce nad Nisou na vyhlášení celkového pořadí silniční Extraligy Masters 2016. Je na čase sklidit, co jsem během roku zasel. V týmovým dresu skáču na pódium pro celkové 2. místo v M30, pohár a dokonce i slušný prize money. A jsem zase spokojenej!

Makám dál a přidávám plyn! Mistrák je už za 3 týdny!

Profesor

smrzovka

Vyhlášení ELM 2016 ve Smržovce – M30

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén