Hnízdil Team

Válečnej veterán proti mladejm puškám

Márvy – nejdřív k mému týdnu. V úterý jsem se nějak vycajchnoval a nasázel tam 135. Ve středu jsem to dodělal a dal tam nějaký KOMy na STRAVĚ. Pak už jsem se z toho jen dostával, sešíval rány a ledoval nohy a v sobotu ráno jsem se rozhodl, náhlým pohnutím mysli, že nepojedu na čásu na Bahno, ale na XCčko do Ústí. Protože jsem tam studoval, tak jsem tam mohl potkat nějaký starý přízraky – nekonalo se.

Po dlouhý době jsem přijel někam, kde jsem skoro nikoho neznal. Doba se mění. Vojta jezdí ve veteránech a nastupuje nová generace.

Nicméně k věci – XC Střížák. Naprostá pecka. 10/10. Diamant. Prsa Scarlett Johansson mezi závody! Paradoxně mi, vepříkovi, chyběl nějakej delší kopec, ale jinak prostě zábava. Technický, bez špetky odpočinku, doleva, doprava, přeskoky, pumptracky, sjezdy. Nádhera. Jeďte sem.

Jak jsem ty lidi moc neznal, tak jsem dostal strach. Nevím…jestli já vypadám tak blbě nebo čím to je, ale před startem jsem si říkal, že budu tak 10tej. Všichni kluci opálení, vyšvihaní, dresíky vypucovaný, hýřící všemi barvami. Někdo by jim měl říct, že se můžou taky svobodně nažrat!

…spíkr křičí start. Zaváděčka a mladý bejčci jedou kule. Chytám háka kolem 5. fleku a visím. První kola se dostanu dopředu. Někdy v půlce závodu dojíždíme ve dvou prvního. Jede se mnou nějakej krutej junior, kterej na dvojáku dával whip jak van der Poel a tím si získal můj nekonečný respekt. No po chvíli zůstáváme už jen s juniórem, jedu celej závod špic a nechci se nechat vystřídat. Tak moc mě to baví, že si říkám, že tomu chybí už jen špurt. Chci špurtovat, chci ten adrenalin, chci prohrát ve špurtu, spáchat harakiri. Při nájezdu do posledního kola, když už si spíkr zapamatoval moje jméno, jsem se s juniórem domluvil, že pojedeme pohodu a v cílový rovince si to rozdáme na kolty jako dva pistolníci. Dalo se čekat, že mladá, čerstvá kořalka s tím kolem umí zamávat líp než dlouho zrající suché víno. Tak jsem dojel celkově druhej, ale jak já si to užil lidi! To byla dokonalost!

Tímto uzavírám předjaří. Teď udělám tajný blok tréninku po vzoru americké armády, který mě snad vystřelí do vrcholné formy na květen a červen. Ano. Pojedu Krále a Malevil. Návrat ztraceného syna. Těším se jak malej Jarda. Na tyhle závody mám tolik vzpomínek!

Tak trénujte, a kdyby někdo z Vás měl příležitost jet na XC Střížák, tak neváhejte. Závody tam udělat umí!

Edit: v neděli se asi ukážu na ČP MTB v masters.

Edit II: už mě ten Střížák tak nebaví – 6 dní po závodě – výsledky nikde, fotky nikde. Tak je úvodní fotka pouze ilustrativní. 🙂

 

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén