Hnízdil Team

Víkendový dvojboj na východě

 

   Další cyklokrosový víkend je za mnou. Tentokrát jsme vyrazili na druhý konec republiky – konkrétně do Staré Vsi nad Ondřejnicí. Zde se v sobotu a v neděli uskutečnily další dva závody zařazené do ČP Masters. Ačkoliv se na startu tentokrát neobjevil úřadující mistr republiky a nově i evropský šampion Ondra Zelený či parádně jezdící Pavel Linet, konkurence se sešla opět kvalitní. Borci z Moravy, kteří nedorazily do Jičína nebo do Loun, byly plnohodnotnou náhradou výše zmíněných závoďáků. Vyčníval mezi nimi Tomáš Kutin z Author-Enduroteam.cz (týmová příslušnost napovídá, že to s kolem opravdu umí…)! V obou případech se postavil na bednu vedle suveréna Jirky Chyby (Nutrend Specialized) a Petra Pospíšila (Rock Machine Cyklomax).

   Sobotní závod se jel – přes několik nočních přeháněk – na téměř suché trati a za poměrně silného větru, který byl na rovinách soupeřem navíc. Start po asfaltu do kopce by mi měl asi sedět, takže jsem nic moc neztratil a ani nezískal. Pro mě relativně pozitivní začátek. Během závodu jsem se tentokrát něvěnoval komickým výstupům jako začátkem měsíce v Jičíně a bylo to znát. Ve výsledkové listině 7. místo a vylepšení „lounské osmičky“!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   V neděli se jelo na stejné trati, ale v protisměru. To však nebylo jedinou změnou. V noci a dopoledne před závodem pršelo a z rychlé suché trati, kde bylo bláto vzácností, byl rázem těžký rozbahněný terén. V zatáčkách vyjeté koleje, sjezdy uklouzané a ve výjezdech občas prohrábne zadní kolo. „Na tomhle neumim. Tohle mi nemůže sedět. Hlavně ať se zase neválim po zemi…“ To byly moje myšlenky po dopoledním projetí 2 okruhů. Start tentokrát společný s elitou, takže dost těsno… Ale jsem tam. Někdo odjíždí, pár lidí skočím já. Pak přepnu do módu „Diesel“ a snažím se to hrnout dopředu. Galusky drží! Občas lidi kolem mě v zatáčkách jedou na jistotu s vycvaknutou nohou – u mě to není potřeba! Sám sebe překvapuju! Občas – když se bláto a tráva v patřičném množství nalepí na brzdy – se přestávaj točit kola, ale to je pro všechny stejný. Je to fakt těžký! Nakonec je z toho 5. místo! Líp jsem na ČP ještě nezajel, takže nemůžu být nespokojej… 🙂

   Výkonnost stoupá… Výsledky se lepší v číselné řadě 12, 8, 7, 5… Další ČP na nové trati v Milovicích… Do mistráku už jen 2 víkendy… !!!

Profesor

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2019 Hnízdil Team

Theme by Anders Norén